2023. március 27. 18:00 - 20:00
A stressz életünk része, amelynek fontos aktivizáló szerepe van. A váratlan események kezelését a stressz szintünk gyors emelkedése, a fókuszunk beszűkülése, a belső folyamatok, így a légzés és szívverés felgyorsulása, az izmok megfeszülése segíti. Szervezetünk természetétől fogva tudja, mi szükséges ahhoz, hogy optimálisan küzdjünk meg az élet viharaival, és azt is, hogyan térjünk vissza a pihenés állapotába. Ez az egyensúly azonban egy folyamatosan fennálló stresszhelyzet hatására megbomolhat.
A modern ember egészségére nem a kiugró stressz terhelések vannak leginkább hatással, hanem a hosszú távon ható, szinte észrevehetetlen stressz, egy konfliktusos kapcsolat, egy megterhelő munkahelyi légkör, a túlsúly, egy krónikus betegség, a túlzásba vitt agyalás, a magány, a túl sok inger, a nagyvárosi élet, az online világ.
A mindfulness meditációk a tudatos jelenlét gyakorlásán keresztül segíthetnek észrevenni a bennünk lévő stresszt még azelőtt, hogy kezelhetetlen mértéket öltene és lerobbanáshoz vezetne. A mindfulness-ben alkalmazott kíváncsi és ítélkezésmentes hozzáállás pedig a stressz csökkentésében támogathat, azáltal, hogy a múltunk által meghatározott reaktív működésből a jelenre válaszoló figyelemmel vagyunk a pillanatban.
A workshop során a stresszel és mindfulness-szel kapcsolatos legújabb kutatásokat vesszük sorra, amelyek segítségével nagyobb rálátást kapunk saját életünk stresszeire és azok megoldásaira.
Mindenkinek ajánlott a részvétel, akár kezdő vagy haladó meditációs gyakorló, vagy gondolkozik egy hosszabb, 8 hetes stresszcsökkentő tréningben.
A SlowTime alapítója, mindfulness meditációs tréner. 2016 óta vezet Mindfulness Alapú Stresszcsökkentés tréningeket cégek és magáncsoportok számára, magyar és angol nyelven. Csaknem ezer embernek tanította már meg a mindfulness meditáció alapjait. További bemutatkozás ››
Szeretettel várunk!